InterEuroFin s.r.o.

Ochranné značení skel

Cebia, spol. s r. o. jako první, v roce 1991, zavedla v ČR systém bezpečnostního značení automobilových skel kódem SBZ OCIS, který byl vyvinut ve spolupráci s Policií ČR. Základní myšlenka preventivní ochrany vozidla před krádeží pomocí značení skel automobilů je velmi jednoduchá, a v této jednoduchosti je její síla. Principem je faktické znehodnocení vozidla pro zloděje. Skla každého automobilu jsou totiž označena homologační značkou, která obsahuje datum jeho výroby - v drtivé většině případů odpovídající roku výroby vozidla.

O 96% nižší počet krádeží označených automobilů kódem SBZ OCIS než je celorepublikový roční průměr. Cebia, spol. s r.o. nabízí dvě varianty ochranného značení skel Vašeho vozidla.

A. Systém SBZ OCIS = "okamžité provedení"

  • používá pro označení vozidla speciální kód Cebia, který byl vyvinut v roce 1991 ve spolupráci s Policií ČR, kód obsahuje 7 alfanumerických znaků
  • lze realizovat okamžitě a na počkání v celé síti autorizovaných pracovišť Cebia.

B. Systém EUROVIN OCIS = "provedení s objednáním"

  • používá pro označení vozidla identifikační číslo karoserie vozidla - VIN = identifikátor jednoznačně popisující identitu vozidla, obsahuje vždy 17 alfanumerických znaků
  • je nutné objednat výrobu šablon dle VIN konkrétního vozidla.

Vzhledem k vysoké účinnosti, snadné realizaci a příznivé ceně, je systém ochranného značení skel SBZ OCIS a EUROVIN OCIS vhodný jako základní prevence pro všechny kategorie vozidel.

VINFOTO

VINFOTO přesně a pravdivě dokumentuje stav vozidla pomocí digitální fotografie a současně klasifikuje automobil do pěti stupňů - podle stop jeho poškození. Pro každé poškození na vozidle je pořízena detailní fotodokumentace s podrobným popisem. K vozidlu je pořízena základní sada fotodokumentace exteriéru, interiéru, identifikačních znaků (typový štítek, ražba VIN) a ochranného značení skel.

VINFOTO je určeno především pro pojišťovací společnosti. Účelem služby je zabránit pojistným podvodům při pojišťování ojetých vozidel. VINFOTO dokladuje skutečný stav vozidla v době uzavření pojistné smlouvy. Minimum ojetých vozidel prodávaných v autobazarech ČR nemá žádná poškození. Tuto skutečnost prokázala Cebia, spol. s r.o. po provedení fotodokumentace 3000 vozidel prodávaných v největších autobazarech ČR v roce 2001, kdy vyšlo najevo, že pouhých 20 % vozidel nemá žádná vizuální poškození. U 80 % prodaných ojetých vozidel je nebezpečí, že jejich majitelé si budou chtít, na úkor pojišťovny, taková vozidla nechat opravit.

V současné době Cebia, spol. s r.o. nabízí službu VINFOTO u 150 autorizovaných pracovišť Cebia (dále jen APC), po celém území České republiky. Jejich počet je neustále rozšiřován. APC jsou nejčastěji obchodní zastoupení jednotlivých automobilových značek a stanice technické kontroly. Výsledky každého VINFOTO jsou elektronickou cestou doručeny do centrály Cebia, spol. s r.o. do 24 hodin od pořízení dokumentace v APC. Centrála Cebia, spol. s r.o. tyto výsledky zpracuje a odesílá společnosti, která službu objednala.

Copyright © 2024 InterEuroFin s r.o. Všechna práva vyhrazena.
Design and Code © Mgr. Ivo Cirbus, 2024.

Webdesign, webhosting, správa sítí, výroba počítačů